Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Zagrożeni w sieci

2017-01-26 10:59:00 (ost. akt: 2017-01-26 10:57:39)

Autor zdjęcia: KPP Maków

Podziel się:

19 stycznia br. uczniowie Zespołu Szkół im. Żołnierzy AK w Makowie Mazowieckim spotkali się z policjantką ds. Nieletnich i Patologii. Tematem spotkania była cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci. Policjantka prowadząca spotkanie scharakteryzowała zjawisko cyberprzemocy, które na pozór niewinne, może wyrządzić ogromne szkody.

Funkcjonariuszka starała się uświadomić młodzieży, że Internet, który jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, niesie ze sobą liczne zagrożenia. Jednym z nich jest cyberprzemoc. Omówiono najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: straszenie, nękanie, publikowanie ośmieszających filmów i zdjęć, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk. Jeśli cyberprzemocą zostanie dotknięta osoba wrażliwa, może to spowodować u niej głębokie traumy psychiczne, w najgorszych przypadkach dochodzi nawet do samobójstw.

Cyberprzemoc to przestępstwo

Policjantka radziła, co robić żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. W każdym zdaniu podkreślała, że cyberprzemoc jest przestępstwem i jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania. Na zakończenie uczniowie mogli uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania

KPP Maków Maz.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB