Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Spotkanie policjantów z karniewskimi seniorami

2017-01-27 14:30:00 (ost. akt: 2017-01-27 14:29:17)
Karniewscy seniorzy wraz z funkcjonariuszami Policji

Karniewscy seniorzy wraz z funkcjonariuszami Policji

Autor zdjęcia: KPP Maków

Podziel się:

Seniorzy z Karniewa spotkali się policjantami makowskiej policji. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa.

Podczas spotkania sierż. szt. Monika Winnik zapoznała zebranych słuchaczy ze sposobami unikania przestępstw, szczególnie oszustw dokonywanych metodą na tzw. „wnuczka” i „ policjanta”. Policjantka przestrzegała obecnych przed nadmierną ufnością, jaką często wykazują starsze osoby wobec obcych, którzy pod różnym pretekstem, jako: pracownicy administracji, spółdzielni, gazowni, czy banku, próbują przedostać się do mieszkania seniora, aby go okraść. Rozmawiano także, m.in. o bezpieczeństwie podczas zakupów, przejazdu autobusem, czy pobierania pieniędzy z bankomatu lub banku. Uczestnicy dowiedzieli się również, jak mają zareagować, kiedy widzą, gdy ktoś łamie prawo.

Podczas spotkania mł. asp. Adam Rzeczkowski poruszył problematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachęcał uczestników do noszenia elementów odblaskowych na ubraniach, kiedy poruszają się po drodze, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w mieście. W trakcie spotkania, każdy z uczestników mógł zadawać policjantom pytania, wyrazić swoją opinię, podzielić się własnymi spostrzeżeniami czy sugestiami odnośnie omawianych kwestii, a także osobistego poczucia bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.

Na koniec spotkania przedstawiono założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która funkcjonuje na Mazowszu od września 2016 roku.

Celem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest umożliwienie prostego i szybkiego zgłaszania zachowań i sytuacji, które mogą zagrażać bądź przeszkadzać mieszkańcom. Mapa może wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja każde zgłoszenie weryfikuje, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, zostają wprowadzone na mapę.

KPP Maków Maz.

Karniewscy seniorzy wraz z funkcjonariuszami Policji
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB