Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

VIII. Targi Edukacyjne

2017-01-31 12:16:00 (ost. akt: 2017-01-31 12:14:56)

Podziel się:

W środę 25 stycznia kolejny raz odbyły się Targi Edukacyjne Szkół Wyższych Północnego Mazowsza w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim. Swoją ofertę uczniom przedstawiło aż 15 szkół wyższych.

Dyrektor ZS i. Żołnierzy Armii Krajowej Dariusz Milewski przywitał zebranych gości i zaznaczył, że każdy powinien stawiać na własny rozwój i dalszą edukację. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu makowskiego mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną, zasadami rekrutacji oraz formami pozanaukowej działalności uczelni.

Szeroki wybór

Na VIII. Targach Edukacyjnych zaprezentowały się takie szkoły jak: Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Ostrołęce, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Ostrołęce, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie, Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu, Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie oraz Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Warszawie. Poza uczelniami swoje stanowiska miały Biblioteka Pedagogiczna w Makowie Mazowieckim i Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP.

W trosce o przyszłość

Do matury coraz bliżej, właściwie zostały już tylko 3 miesiące, a nie wszyscy uczniowie zdecydowali już co chcą dalej zrobić. Czy kontynuować naukę? Jeśli tak, to w systemie dziennym, czy zaocznym? A może zamiast dalszej edukacji podjąć pracę? To bardzo ważna decyzja, która ukształtuje dalsze życie tych młodych ludzi. Dzięki targom edukacyjnym maturzyści mają okazję zorientować się jaka uczelnia lub szkoła wyższa prowadzi interesujący dla poszczególnych uczniów kierunek studiów i jakie otwiera przed swoimi absolwentami perspektywy na znalezienie pracy.


Fot. ZS w Makowie Maz.


Fot. ZS w Makowie Maz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB