Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców

2017-02-03 14:24:09 (ost. akt: 2017-02-03 14:22:36)

Podziel się:

W piątek od rana makowscy policjanci prowadzą działania "Alkohol i narkotyki". Działania te ukierunkowane są na ujawnianiu naruszeń prawa w zakresie kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

W czasie akcji policjanci kontrolować będą stan trzeźwości maksymalnej liczby kierujących pojazdami i wyeliminują z ruchu nietrzeźwych.

Niestety pomimo nagłaśniania akcji w środkach masowego przekazu nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę „po alkoholu" oraz innych substancji. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję, gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, a środki odurzające powodują halucynacje, zaburzają zdolność do prawidłowej oceny ryzyka na drodze - opóźniają czas reakcji. Pijani kierowcy i ci będący pod wpływem środków podobnie działających do alkoholu to śmiertelne zagrożenie na drogach!

KPP Maków Mazowiecki

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. piercewicz #2176911 | 109.91.*.* 7 lut 2017 21:25

    Na tak, zbliża się 3 rocznica jak pijani policjanci rozbili się radiowozem na płocie. Ja niestety jako obywatel nie mam możliwości kontroli trzeźwości policjantów. Jedynie co mogę to będę się modlił, żeby już nigdy żaden po pijanemu nie jechał.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz