Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

"Trzeźwy poranek"

2017-02-09 11:17:00 (ost. akt: 2017-02-09 11:17:27)

Autor zdjęcia: KPP Maków

Podziel się:

9 lutego na drogach całego powiatu makowskiego policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczne Przejście”. Szczególnym nadzorem ze strony funkcjonariuszy objęte zostają przejścia dla pieszych. Tego dania funkcjonariusze w godzinach porannych przeprowadzą również akcję „Trzeźwy poranek”.

Na drogach źle oświetlonych lub nieoświetlonych pieszy wręcz „tonie” w mroku. Widoczny staje się dla kierowcy dopiero w światłach samochodu. Z drugiej strony podczas złej widoczności piesi gorzej oceniają sytuację drogową, najczęściej niewłaściwie szacując prędkość i odległość zbliżającego się pojazdu.

Zmrok, ciemne kolory ubrań, opady deszczu, śniegu czy mgła – to wszystko ogranicza widoczność. Jakikolwiek element odblaskowy znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo na drodze. Podczas gdy kierowca jest w stanie zobaczyć pieszego w ciemnościach dopiero z odległości ok. 20 m, to przy używaniu przez pieszego odblasków dystans ten zwiększa się nawet do 150 m. To ogromna różnica, która może uratować życie, daje bowiem możliwość na zatrzymanie pojazdu przed pieszym, bądź też jego ominięcie.

Od wczesnych godzinnych porannych policjanci przeprowadzą akcję „Trzeźwy poranek”

Celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, a w szczególności powodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu oraz szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego potęguje stopień zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Nadal wielu kierujących będąc pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka, kierując w takim stanie pojazdami świadomie zagraża życiu i zdrowiu innych osób.

KPP Maków Maz.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sorek #2178644 | 46.113.*.* 10 lut 2017 11:12

    pyza dmuchał?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz