Sobota, 27 lutego 2021. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie

2017-03-28 12:17:07 (ost. akt: 2017-03-28 12:15:29)

Podziel się:

W piątek policjanci makowskiej policji odwiedzili seniorów z terenu gminy Płoniawy-Bramura, gdzie przeprowadzili spotkanie na temat bezpieczeństwa osób starszych.

Podczas wykładu słuchacze dowiedzieli się między innymi, jak mogą zapobiec przestępstwom dokonywanym na osobach starszych. Policjanci ostrzegali przed wpuszczaniem do domu obcych i instruowali co należy robić by nie paść ofiarą oszustów.

W dalszym ciągu oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta” czy „wnuczka”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami takiego typu przestępstw. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów przekazują często oszczędności całego życia.

Na spotkaniu z Seniorami obecny był również strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Maz. Bartosz Kołodziejski, który przestrzegał obecnych na spotkaniu m. in. przed niebezpieczeństwem zaczadzenia. Mówił również o zakazie wypalania traw.

Funkcjonariusz makowskiej drogówki mówił o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Prosił o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a szczególnie przestrzegał seniorów o to, by nosili odblaski, które mogą uratować im życie.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. W trakcie dyskusji seniorzy opowiadali o własnych doświadczeniach z nieuczciwymi osobami. Na koniec seniorzy otrzymali odblaski.

KPP Maków Maz.



Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB