Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

1,1 mln złotych na remont Bet-Hamidrasz

2017-04-07 11:21:03 (ost. akt: 2017-04-07 11:19:16)

Podziel się:

Dzięki funduszom unijnym już pod koniec 2017 r. w Makowie Mazowieckim zostanie oddany do użytku odrestaurowany budynek dawnej bożnicy bractwa Bet-Hamidrasz. Będą się tu odbywały wydarzenia kulturalne, artystyczne, spotkania i wystawy. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma dofinansowanie ponad 1,1 mln zł z RPO WM 2014-2020.

Do Makowa Mazowieckiego trafi ponad 1,1 mln zł unijnego dofinansowania na rewitalizację budynku dawnej bożnicy żydowskiej. W ramach projektu przeprowadzone zostaną prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane. Wykonane zostaną także instalacje wodociągowo-kanalizacyjne i elektryczne. Obiekt będzie miejscem spotkań, wydarzeń kulturalnych, oświatowych, artystycznych oraz wystaw, a swoim charakterem będzie nawiązywał do historycznych tradycji miasta. W odrestaurowanym budynku będzie prowadzona również działalność komercyjna – wynajmowanie przestrzeni biurowych czy też organizowanie płatnych imprez kulturalnych. Partnerami projektu są: Towarzystwo Miłośników Ziemi Makowskiej i Federacja Ruch Organizacji na rzecz Społecznej Aktywności ROSA.


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkanka #2233037 | 46.113.*.* 27 kwi 2017 20:16

    jak patologia w policji,ja uważam makowskich policjantów a w szczególności z wydziału prewencji za prawdziwych profesjonalistów,widziałam jak jechali na rynku zobaczyli śpiącego menela na ławce,natychmiast udzieli mu pomocy wezwali karetkę pogotowia,nie przejechali obojętnie,byłam i jestem pod prawdziwym wrażeniem,a w przeszłości to inaczej było.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. sorek #2227603 | 82.177.*.* 21 kwi 2017 20:41

    dziady swoje zabiora pokryjomu a towarzystwo mlode bez pracy jakiej kolwiek w tym makowskim smietniuku kazdy z tej rady skupia sie na swoim nosie jak najwiecej sie nachapac wystarczy spojrzec na mordy z tego zdjecia jak sa usmiechniete a patologia makowska dalej ulicami chodzi... panie burmistrzu czas chyba zmienic ale sposob traktowania ludzi i podejscie do nich tylko obiecujecie. a co sie dzieje z stanowiskami pracy zaklady sa likwidowane brak jakiej kolwiek pomocy i zainteresowania z waszej strony ... totalne dno policja jak i makowska rada patologia

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)