Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Wnuczka Jacka Warnera odwiedziła Krasnosielc!

2017-04-07 14:10:33 (ost. akt: 2017-04-07 14:07:20)

Podziel się:

Jack Warner był jednym z założycieli wytwórni filmowej Warner Bros. To piąty syn Benjamina Warnera, szewca z Krasnosielca i jego żony Pearl Leah z domu Eichelbaum. Wnuczka Jacka, Anne Terrail, przybyła do rodzinnej miejscowości swoich przodków, aby poznać ich historię.

W środę 5 kwietnia 2017 r. do drzwi Urzędu Gminy w Krasnosielcu zapukała grupa zagranicznych turystów. Zaczęli wypytywać o zabytkowy kościół w Drążdżewie i o dawną synagogę żydowską w Krasnosielcu. Niespodziewanie jednak padło pytanie o rodzinę Warnerów. Okazało się, iż jedna z turystek to wnuczka Jacka Warnera – Anne Terrail.
Anne do Krasnosielca przyjechała z przyjaciółką Michell Baczynsky oraz ze znajomym Mariusem Gudonisem.

Śladami przodków

Goście rozmawiali z wójtem Pawłem Ruszczyńskim i dzielili się informacjami o swojej wizycie w Polsce. Anne opowiadała o swoim pochodzeniu i rodzinie, przyznając z przykrością, iż sama niewiele wie na temat życia swojego pradziadka i jego rodziny na terenie gminy Krasnosielc. Przyjechała tu z nadzieją, że może uda się jej dowiedzieć czegoś więcej. Pytała o dokumenty, potwierdzające pochodzenie rodziny, ponieważ dotychczas nie udało się jej niczego znaleźć. Była przekonana, że właśnie stąd się wywodzą, gdyż przez wszystkie lata swojego życia rodzina wskazywała Krasnosielc, jako miejsce urodzenia Benjamina Warnera i jego synów. Nie ma natomiast pewności co do pierwotnego brzmienia nazwiska.

Zwiedzali Krasnosielc

Turyści razem z pracownikami gminy spędzili ok. 2 godzin na wspólnych rozmowach i krótkim spacerze ulicami Krasnosielca.
Przy pięknej pogodzie goście zobaczyli dawną synagogę żydowską i teren, na którym niegdyś znajdował się cmentarz żydowski.
Anne Terrail obecnie mieszka we Francji, kontynuując tradycję rodzinną zajmuje się produkcją filmów. Zadeklarowała chęć utrzymania kontaktu z UG Krasnosielc.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB