Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Dwie groźne kolizje spowodowane przez nietrzeźwych kierowców

2017-04-18 19:22:10 (ost. akt: 2017-04-18 19:19:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

Podziel się:

Od piątku 14 kwietnia do poniedziałku 17 kwietnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Maz. w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas Świąt Wielkanocnych prowadzili wzmożone działania pn. ,, Wielkanoc 2017”. Na drogach miasta i powiatu makowskiego podczas świątecznego weekendu było bezpiecznie. W działaniach brało udział 114 funkcjonariuszy.

Tak jak i w latach poprzednich makowscy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Policyjne działania „Wielkanoc 2017″ rozpoczęły się w Wielki Piątek. Tego dnia funkcjonariusze drogówki przeprowadzili działania „NURD”, ”, które mały na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów.

W okresie Świąt zwracano uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracano także na zachowanie kierujących, jak i pieszych w rejonach przejść dla pieszych. Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach dworców, a także na osiedlach mieszkaniowych naszego miasta i powiatu.

14 kwietnia doszło do dwóch groźnych kolizji drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. Pierwsza miała miejsce w Nowym Sielcu około godz. 18:50. Kierujący golfem, mieszkaniec powiatu makowskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z VW Passatem, którym kierował mieszkaniec Warszawy. W toku dalszych czynności okazało się, że kierujący golfem był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce w Kołakach na drodze nr K 61 około godz. 19:50. Kierujący Oplem mieszkaniec pow. ostrołęckiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Okazało się, że kierowca był również pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy! Za kierowanie samochodem po alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

KPP Maków Maz.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB