Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

100 tys. zł za 10 - arową działkę nad Narwią

2018-03-28 12:24:29 (ost. akt: 2018-03-28 12:28:06)

Autor zdjęcia: wikipedia

Podziel się:

Rzewnie\\\ Położona na pięknych terenach z dostępem do lasów i rzeki gmina przyciąga turystów. Nic dziwnego, że są w stanie zapłacić nawet 10 tys. zł za jeden ar ziemi.

Władze gminy widzą, jak chętnie turyści sprowadzają się w te strony. Zdominowane głównie przez mieszkańców Warszawy okolice rzeki Narew, powodują, że w te strony zagląda coraz więcej gości. Połączone z Narwią wyrobisko pożwirowe wypełnone jest wodą tak czystą, że zamieszkują tam raki. Wiele gatunków ptaków wybrało sobie te okolice na miejsce lęgowe. W gminie można zobaczyć czarne bociany. Te uwarunkowania spowodowały napływ turystów i letników, głównie z Warszawy. Jak poinformował nas Roman Napiórkowski, wójt, gminę na swoje miejsce wakacyjne wybrali aktorzy Hanna Śleszyńska i Eryk Lubos. Samorząd ostatnimi czasy sprzedał cztery działki nad wodą, wcześniej sześć. W sumie dziesięć działek, których cena za 10 arów, waha się w granicy 100 tys. złotych.
Ale problemem jest baza turystyczna, a raczej jej brak. Dlatego władze gminy zamierzają zainwestować w ścieżki rowerowe i gospodarstwa agroturystyczne. W związku z coraz większym zainteresowaniem terenem i rosnącym napływem turystów, w gminie potrzebna jest infrastruktura. - W przyszłości musimy pomyśleć nad budową ścieżek rowerowych. Ale zaczynamy od dróg, bo większość jest gruntowa – mówi Roman Napiórkowski, wójt gminy Rzewnie. Dodaje, że do tej pory zrobiono 21 odcinków asfaltowych. Deklaruje też, że drogi w gminie nadal będą remontowane. Danuta Szewczak, sekretarz, zauważa, że powstanie bazy gastronomiczno-hotelarskiej jeszcze korzystniej wpłynęłoby na gminę. -Mamy nadzieję, że pojawi się jakiś inwestor i w gminie powstanie np. gospodarstwo agroturystyczne, zajazd czy hotel – dodaje sekretarz.
n.b.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB