Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Targowisko jeszcze w tym roku

2018-03-29 12:11:54 (ost. akt: 2018-03-29 12:13:20)

Autor zdjęcia: Dorota Zberowska

Podziel się:

Prace nad budową nowego targu w Różanie trwają. Rozpoczęta jeszcze w 2017 roku inwestycja ma zostać zakończona w październiku tego roku.

-Ostateczny koszt budowy zamknie się kwotą ponad 4 mln złotych i będzie pokryty ze środków własnych gminy. Staraliśmy się o dofinansowanie inwestycji, ale kryteria naboru wniosków zostały skonstruowane w sposób uniemożliwiający nam skorzystanie z dotacji - wyjaśnił Piotr Świderski, burmistrz gminy Różan. Projekt zakłada znaczne ulepszenia w stosunku do istniejącej targowicy. Położony na niemalże 4 hektarowym obszarze rynek handlowy będzie monitorowany, zasilany energią słoneczną z paneli fotowoltaicznych oraz wyposażony w zabudowę z zadaszeniem.
-Liczę na to, że inwestycja będzie służyła pobudzeniu aktywności gospodarczej na terenach wiejskich i ułatwi producentom rolnym dotarcie z ekologicznymi produktami żywnościowymi do konsumentów. Nasze dotychczasowe piątkowe jarmarki cieczą się ogromną popularnością i myślę, że dzięki nowemu targowisku jeszcze na niej zyskamy - stwierdził burmistrz.
Stare targowisko składa się z dwóch parceli należące do zasobów gminy oraz miejscowej parafii. Na razie nie zostanie zagospodarowane, jednak z czasem być może powstanie tam park lub podobna strefa publiczna.
n.b.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB