Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Bagno zamiast drogi

2018-03-29 12:18:55 (ost. akt: 2018-03-29 12:24:07)

Autor zdjęcia: Dorota Zberowska

Podziel się:

Podczas marcowej sesji przed radą gminy Karniewo oraz Michałem Jasińskim, wójtem stanęły trzy zdesperowane mieszkanki Byszewa. Kobiety błagały wręcz o budowę drogi do ich domostw.

Genowefa Witkowska, jak sama mówi, mieszka w Byszewie od przeszło czterdziestu lat. Nie pamięta by kiedykolwiek mieli we wsi dobrą drogę.
-Samochody są poniszczone, bo nie mogą się wydostać - oznajmiła pani Genowefa.
-Do naszych budynków nie można dojechać. Trzynaście lat nie mamy drogi. Żyjemy jak w średniowieczu - mówiły zgodnie panie z Byszewa. Aby dostać się do „asfaltówki” mieszkańcy brodzą w błocie zalegającym na polnej drodze. W czasie roztopów czy obfitych deszczy młodzież i dzieci nie uczęszczają do szkoły. W gęstej mazi wielokrotnie pogubiły kalosze. Do wsi nie sposób też dotrzeć autem.
-Syn w szpitalu dostał przepustkę, to nie mogłam go do domu przywieźć - oznajmiła zrozpaczona kobieta. -Możemy tam umrzeć, bo pogotowie nie dojedzie. Prosimy o litość. Pomóżcie, przychylcie się do naszej prośby - powtarzały wielokrotnie mieszkanki Byszewa.

Na apel kobiet najpierw odpowiedziała Beata Jackowska, przewodnicząca rady gminy.
-Uważam, że radni przychylą się i w pierwszej kolejności rozpatrzą prośbę pań. Mój głos macie żeby ta droga została przywrócona do użyteczności.
Następnie w sprawie głos zabrał Michał Jasiński, wójt. -Zdaję sobie sprawę, że są ciągi drogowe, gdzie nie ma utwardzenia. Cieszę się, że panie przyszły na dzisiejszą sesję. Jeszcze nie wszyscy radni wiedzą jakie mamy wioski. Z podobnymi sprawami należy przychodzić - odpowiedział wójt. Zadeklarował też, że na funduszu sołeckim jest zabezpieczona kwota w wysokości 16 tys zł. Z tych środków sfinansowana ma zostać modernizacja drogi w Byszewie.
n.b.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB