Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Młodzi o pożarach wiedzą już wszystko

2018-04-06 11:46:03 (ost. akt: 2018-04-06 11:48:17)

Autor zdjęcia: Dorota Zberowska

Podziel się:

W piątek, 16 marca w Szkole Podstawowej Nr 2 w Makowie Mazowieckim odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W konkursie wzięło udział 29 uczniów, którzy okazali się najlepsi z wiedzy pożarniczej na etapie gminnym. Uczestników podzielono na trzy grupy wiekowe, dwie dziesięcioosobowe i jedna dziewięcioosobowa. Po przeprowadzeniu eliminacji pisemnych i ustnych wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce w pierwszej grupie zajął Jakub Pągowski, uczeń szkoły podstawowej w Szelkowie, drugie Adam Bobiński ze szkoły podstawowej w Chodkowie Wielkim, a trzecie Bartosz Kossakowski z podstawówki w Gąsewie.W drugiej grupie kolejno od pierwszego do trzeciego miejsca zajęli: Kamil Kymona ze szkoły podstawowej nr 2 w Makowie Maz., Kacper Bednarczyk z gimnazjum w Krasnosielcu oraz Ewa Adamkiewicz z gimnazjum w Szelkowie. Natomiast w trzeciej grupie pierwsze miejsce zajął Daniel Pomiechowski z Liceum Ogólnokształcącego im. M.C. Skłodowskiej w Makowie Maz., na drugim uplasował się Bernard Ciak również z ogólniaka im. M.C. Skłodowskiej, a trzecie Marlena Kubicka z zespołu szkół w Różanie.
Konkurs zorganizowany został przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Maz. Dzięki wsparciu sponsorów dla najlepszych ufundowane zostały nagrody. W sobotę, 21 kwietnia zwycięzcy wezmą udział w turnieju na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Ruściu, w gminie Nadzarzyn.
d.z.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB