Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Rozpoczęto prace modernizacyjne rynku

2018-04-09 10:53:24 (ost. akt: 2018-04-09 10:56:51)

Autor zdjęcia: Dorota Zberowska

Podziel się:

Rewitalizację rozpoczęto od wycinki drzew. Mieszkańcy oraz wizytujący Maków Maz. pod koniec roku będą mogli cieszyć oko odświeżonym i wyremontowanym centrum.

We wtorek, 3 kwietnia na makowski rynek wjechał ciężki sprzęt budowlany. Podczas remontu ruch będzie utrudniony. Jednak wszelkie ograniczenia zostaną zrekompensowane. Z końcem bieżącego roku makowianie będą mogli poszczycić się centrum, jakiego długo nie mieli.
-Na placu północnym zieleń zostanie całkowicie zastąpiona nową. Od strony drogi krajowej przewidziano szpaler drzew po obu stronach oraz pasy zieleni obsadzone bylinami i krzewami o atrakcyjnym kolorze i pokroju jak tawuła, sosna puillo i berberys. Od północy przewidziano również szpaler kwitnących wiśni. Pozostałą zieleń będą tworzyć rabaty z kwitnącymi krzewami w układzie geometrycznym – informuje burmistrz, Tadeusz Ciak.
Obydwa place będą służyły jako miejsce spotkań, ale również wszelkiego rodzaju wydarzeń i imprez. Powstanie także nowa fontanna i jak zapewnia burmistrz pojawią się też znane mieszkańcom żaby. Znajdujący się w pierwotnym projekcie budynek, w południowej części nie zostanie zbudowany. Miasto postanowiło odremontować istniejącą budowlę przy ul. Grabowej 14 i przeznaczyć ją na te cele, które miał pełnić budynek w rynku.
Nowy wizerunek centrum kosztować będzie ponad 14 mln zł. Miasto wyłoży trochę ponad połowę, reszta sfinansowana zostanie ze środków zewnętrznych. Całkowicie z budżetu miejskiego pokryte zostaną koszty remontu ulic dojazdowych do rynku i wyniosą około 2 mln zł.
d.z.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB