Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Miejska harcówka zostanie wyremontowana

2018-04-12 08:31:37 (ost. akt: 2018-04-12 08:33:25)

Autor zdjęcia: UM Maków Maz.

Podziel się:

W pierwszym tygodniu kwietnia, burmistrz Makowa Maz., Tadeusz Ciak gościł w urzędzie marszałkowskim, gdzie podpisał umowę na dofinansowanie modernizacji harcówki. Nowy wizerunek zyska nie tylko świetlica, ale i członkowie Miejskiej Orkiestry Dętej.

Obiekt będący siedzibą Związku Harcerstwa Polskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Maz., mieszczący się przy ul. Moniuszki już od lat czekał na remont. Dzięki przyznanej dotacji możliwe będzie wykonanie niezbędnych prac. Jak zapewnił nas burmistrz, harcówka będzie miała nowe oblicze jeszcze w tym roku.
-Aby budynek był ponownie w pełni funkcjonalny i bezpieczny w użytkowaniu, niezbędna będzie wymiana m.in. dachu, podłóg, stolarki okiennej i drzwiowej, a także przebudowa ścian i fundamentów. Ponad to, w ramach zadania Miejska Orkiestra Dęta zostanie wyposażona w nowe mundury, które będą znakiem rozpoznawczym Orkiestry, podniosą rangę zespołu, co wpłynie na promocję regionu – wyjaśnił Tadeusz Ciak.
Miasto wnioskowało o dofinansowanie inwestycji do Lokalnej Grupy Działania "Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej", która po pozytywnym rozpatrzeniu przyznała na ten cel prawie 116 tys zł. Natomiast całkowity koszt remontu i zakupu nowych mundurów wyniesie około 200 tys. zł.
d.z.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB