Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Ochotnicy będą mieli nowy wóz

2018-04-26 13:59:16 (ost. akt: 2018-04-26 14:13:22)

Podziel się:

Krasnosielc//Ochotnicza Straż Pożarna zostanie uposażona w lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Część środków na zakup wozu gmina uzyskała z urzędu marszałkowskiego.

W poniedziałek, 9 kwietnia, wójt gminy Krasnosielc, Paweł Ruszczyński podpisał umowę w urzędzie marszałkowskim na dofinansowanie zakupu wozu strażackiego. Konkretnie chodzi o lekki samochód ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnosielcu.
Obecnie ochotnicy mają trzy wozy, dwa średnie i jeden ciężki. Jednakże ten ostatni jest już stary i jego stan techniczny nie jest pewny.
-Mamy Jelcza z 1978 roku. To wysłużony samochód. Należy go wycofać ze służby – wyjaśnił strażak z jednostki w Krasnosielcu, Tomasz Płocharczyk. Dodał, że najprawdopodobniej to wiekowe już auto zostanie sprzedane na złom. Na miejsce ciężkiego Jelcza wejdzie średni wóz MAN o pojemności wody 4,5 tys. litrów. -Mamy też Stara, jego pojemność to 2,5 tys. litrów. MAN mimo klasyfikacji jako średni wóz może pełnić funkcję ciężkiego ze względu na jego pojemność – wyjaśnił Tomasz Płocharczyk. OSP w Krasnosielcu już niebawem może robić miejsce dla nowego, lekkiego samochodu, na który gmina dostała dofinansowanie w wysokości niemalże 70 tys. złotych. Jednakże całkowity koszt, to około 200 tys. zł. Róznicę pokryje samorząd ze środków własnych
d.z.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB