Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Waśnie na linii radni - burmistrz

2018-04-26 14:32:57 (ost. akt: 2018-04-26 14:45:23)

Autor zdjęcia: Dorota Zberowska

Podziel się:

Różan//Radni, Janusz Skierkowski i Paweł Reszko na sesji wytykali burmistrzowi, Piotrowi Świderskiemu bezprawną budowę dróg na prywatnych działkach. Włodarz zapewnił, że gmina wypłaci odszkodowanie jeśli wystąpią o nie właściciele gruntów.

Na marcowej sesji rady w Różanie, radny, Janusz Skierkowski wyszedł z propozycją zmiany budżetu. Radnemu nie podobało się, że w gminie nie ma ścieżek rowerowych.
-Rzeczą naganną jest w gminie, że nie ma w planie przestrzennym zaplanowanej żadnej ścieżki rowerowej. Może to wina radnych, ale przez dwie kadencje burmistrz nie zaplanował – mówił radny. Wezwał radę i włodarza Różana do wyciągnięcia wniosków i naprawy błędów. Ponadto zwrócił się o uregulowanie prawne odnośnie dróg, które zbudowano na prywatnych działkach. Na slajdach wyświetlonych projektorem pokazał zebranym na radzie, które drogi weszły na tereny prywatne. Do wniosku Janusza Skierkowskiego dołączył inny radny, Paweł Reszko.
-Trzeba uzyskać opinię radcy prawnego i dokonać zmian w budżecie. Panom odpowiedział burmistrz, Piotr Świderski tłumacząc iż rada nie ma prawa wnosić wniosku o zmiany budżetowe.
-Nieodmiennie stoję na swoim stanowisku. Zastanawiam się czyje interesy prezentuje radny, gminy, czy czyjeś prywatne – zastanawiał się burmistrz. Skierkowski nie pozostawił włodarza bez odpowiedzi. -Pańska buta i zarozumiałość nie zna granic. Nie mam w tym żadnego interesu. Mój interes jest publiczny – wyjaśniał Skierkowski. Paweł Reszko dodał, że nie można budować interesu gminy, czy własnego ze szkodą dla innych. -Zajęcie terenu prywatnego bez zgody właściciela jest bezprawne, to niedopuszczalne – oświadczył. Dopowiedział, że burmistrz kontynuuje politykę błędów sprzed lat, a gmina, to nie tylko urząd i pracownicy urzędu, a przede wszystkim mieszkańcy.
-Nikt nie zgłosił się po odszkodowanie. Tylko radny Skierkowski widzi w tym problem. Nie ma o co kopii kruszyć. Wiem, że wywoływanie konfliktu, to cel panów, a ja nie jestem zwolennikiem wywoływania konfliktów – odpowiedział włodarz. Nadmienił też, że jeśli ktoś z właścicieli gruntów, na których zbudowano parę centymetrów drogi zgłosiłby się po odszkodowanie, to gmina wypłaciłaby takowe. Do wymiany zdań dołączyła przewodnicząca, Monika Brzuzy, która oświadczyła, że nie może poddać pod głosowanie wniosku radnego Skierkowskiego.
Dorota Zberowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB