Piątek, 5 marca 2021. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Podczas powiatowych obchodów dnia strażaka odznaczono najlepszych

2018-05-17 08:22:02 (ost. akt: 2018-05-17 08:45:59)

Autor zdjęcia: Dorota Zberowska

Podziel się:

Tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Strażaka zorganizowane zostały przez gminę Czerwonka. Zarówno Państwowa Straż Pożarna jak i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu makowskiego czciły swojego patrona, św. Floriana, w sobotę, 9 maja.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pocztów sztandarowych, delegacji straży, organizatorów oraz zaproszonych gości z boiska przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Czerwonce, do kościoła pw. Świętej Marii Magdaleny. Tam o godzinie 11 odbyła się msza.
Po mszy i powrocie uczestników na boisko szkolne na maszt ceremonialnie wciągnięto flagę. Następnie strażakom i druhom z OSP wręczone zostały odznaczenia. Goście i organizatorzy złożyli życzenia oraz podziękowania za ciężką pracę jaką wykonują strażacy. Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Bogdan Łasica, w liście z życzeniami nawiązał do zbliżającego się Święta Niepodległości.
-Rok 2018 to rok wyjątkowy, w którym obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym uroczystym dniu pamiętamy, że swój udział w odzyskaniu niepodległości mieli również strażacy. Wśród nich byli wielcy patrioci i pionierzy polskiego pożarnictwa – napisał komendant Łasica. Osobiste podziękowanie złożył członek zarządu oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych woj. mazowieckiego, Mirosław Augustyniak. W imieniu marszałka woj. mazowieckiego, Adama Struzika, radny sejmiku wojewódzkiego, Marian Krupiński zapewnił, że do jednostek straży w powiecie makowskim będzie przybywać coraz więcej wozów strażackich, głównie lekkich i średnich. Głos zabrał również komendant straży pożarnej w Makowie Mazowieckim, Arkadiusz Gołębiewski, starosta, Roman Deptuła, zastępca komendanta makowskiej policji, Sławomir Królak, wójt gminy Czerwonka, Paweł Kacprzykowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Czerwonce, Dariusz Szczygielski oraz inni goście. Podczas trwania uroczystości zebranym towarzyszyła The Orchest Rose z Różana. Dzięki życzliwości zespołu, który zajął się oprawą muzyczną, święto strażaków miało bardziej podniosły charakter. Pod koniec oficjalnej uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.
Dorota Zberowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB