Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Zakończenie roku szkolnego w Rostkowie

2018-06-27 14:31:45 (ost. akt: 2018-06-27 14:33:01)

Autor zdjęcia: w.b.

Podziel się:

W piątek, 22 czerwca uczniowie zakończyli swój rok szkolny otrzymując nagrody oraz swoje cenzurki. Nie obyło się bez nagród, gratulacji oraz wspaniałych medali na społeczników i bohaterów tego roku.

Uroczystości kończące rok szkolny z Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Rostkowie rozpoczęły się od mszy świętej, której celebrował ks. Adam Chmielewski, proboszcz parafii oraz przyjaciel szkoły. Po jej zakończeniu wszyscy przemaszerowali do budynku szkoły, gdzie na stołach czekały świadectwa, nagrody i podziękowania.
Głos zabrała Sylwia Suchodolska – Jakóbiak, dyrektor szkoły.
- Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Uczniowie, których zasypywaliśmy pracami domowymi, kartkówkami i dziesiątkami wypracowań i setkami zadań, doczekali się zasłużonego odpoczynku. Ale tez musimy to jasno powiedzieć, zdobyli nowe wiadomości i umiejętności. Dzisiaj, z całą pewnością wszyscy wiedzą więcej niż we wrześniu. Drodzy uczniowie, za chwilę rozejdziecie się do sal i otrzymacie świadectwa. Gratuluję wam wszystkim dobrych ocen. Są one dowodem waszej nauki, wysiłku i ambicji. Tym, którzy są niezadowoleni ze swego świadectwa życzę, aby w przyszłym roku szkolnym pokazali, na co ich stać – mówiła dyrektorka.
Słowa podziękowania popłynęły do wszystkich, którzy wspierali szkołę w każdym jej momencie, rodziców, grona pedagogicznego oraz przyjaciół szkoły.
Przyszedł czas podsumowania nauki. Dyrektorka omówiła dokonania każdej z klas, wyczytano najlepszych uczniów, którym wręczono świadectwa z czerwonym paskiem. Podsumowano udział i osiągnięcia uczniów w różnych konkursach i olimpiadach, a także nagrodzono medalami tych, którzy pracowali społecznie na rzecz szkoły.
Medalem Super Bohatera udekorowano Oskara Kowalewskiego, który pomógł swojej mamie wzywając pomoc lekarską, a medal za działania na rzecz wolontariatu otrzymała Julia Maliszewska, która obcięła swoje piękne włosy i wysłała na peruki dla chorych dzieci.
Rada Pedagogiczna przyznała także stypendia za najwyższe wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie.
Najlepsi uczniowie:
Jakub Jedlak – klasa VII
Katarzyna Kalbarczyk – klasa IV
Amelia Walasek – klasa V
Ewelina Czarniecka – klasa VII
Katarzyna Kijewska – klasa V

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB