Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Czy zmieni się wykonawca inwestycji?

2019-10-29 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-29 12:52:56)

Podziel się:

Ponownie wracamy do temu remontu ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Przasnyszu. Droga nadal nie jest wykonana. Mieszkańcy skarżą sie na potężne doły na jej nawierzchni i martwią się o sezon zimowy.

- Nie wyobrażam sobie jazdy samochodem w zimę po tej drodze. Było źle, chcieliśmy remontu, ale teraz żałujemy, bo sytuacja staje sie makabryczna, wszędzie piach i dziury - mówi jeden z mieszkańców.
Jeszcze pod koniec sierpnia Łukasz Chrostowski, burmistrz miasta Przasnysz poinformował nas, że zlecił kontrole "sanitarki".- 19 sierpnia zleciliśmy kontrolę „sanitarki” pod ulicą. Podczas prac remontowych okazało się, że jest ona w fatalnym stanie i przed remontem drogi wymaga gruntownych poprawek na odcinkach. Musimy zbadać, w których konkretnie. Brak prac z tym związanych spowodowałaby, że na ulicy nie odprowadzana byłaby woda - dodał włodarz.
Wraz z mieszkańcami mieliśmy nadzieje, że wykonawcy powrócą na teren i prace zakończą si przed zimą.
Ponownie do naszej redakcji powrócili niezadowoleni przasnyszanie z pytaniem, kiedy zostanie zrealizowana inwestycja polegająca na przebudowie ulic. Zapytaliśmy o to Burmistrza Przasnysza Łukasza Chrostowskiego – Przedmiotem umowy o roboty budowlane była przebudowa nawierzchni ulic w Przasnyszu tj. ulice M. Skłodowskiej – Curie, Klonowa, Ogrodowa. Prowadzimy rozmowy z Wykonawcą, który zadeklarował dokończyć inwestycję do końca października. Opóźnienie nie leży z przyczyn dotyczących Zamawiającego – powiedział nam Burmistrz. Jak dowiedziała się Redakcja Kuriera Przasnyskiego, umowa powinna być wykonana do 31 sierpnia 2019 r. Zgodnie z ogłoszeniem o zamówieniu, wykonawcą jest spółka z Ostrołęki Ostrada sp. z o.o., która w czasie wykonania umowy z Miastem, realizuje także inne projekty. Z logicznego punktu widzenia, w przypadku nie podjęcia prac przez spółkę, Miasto najprawdopodobniej będzie musiało poszukać nowego wykonawcy. – Miasto Przasnysz monitoruje na bieżąco tę inwestycję i na bieżąco reaguje na uwagi mieszkańców odnoszące się do uzupełniania ubytków. Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości – dodaje Burmistrz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB