Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Śmiertelne potrącenie pieszego - apelujemy o noszenie odblasków

2020-06-21 20:20:49 (ost. akt: 2020-06-21 20:38:31)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Podziel się:

Makowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej K-57 w miejscowości Zakliczewo. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący Audi potrącił idących jezdnią trzech mężczyzn. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń jeden z mężczyzn zmarł w szpitalu. W trosce o bezpieczeństwo pieszych apelujemy o noszenie elementów odblaskowych po zmroku, szczególnie poza terenem zabudowanym.

14 czerwca około godz. 2.30, na drodze krajowej K-57 w miejscowości Zakliczewo doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 25 -latek kierujący Audi potrącił poruszających się jezdnią, poza terenem zabudowanym  trzech mężczyzn w wieku 16, 17 oraz 21 lat, mieszkańców powiatu makowskiego. Mężczyźni z obrażeniami ciała trafili do szpitali w Ciechanowie, w Ostrołęce oraz w Makowie Mazowieckim. Jeden z pieszych w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Kierowca Audi w trakcie zdarzenia był trzeźwy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.
Zobacz także: Wieści z Mazowsza 2020 Wieści z Mazowsza 2020

Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie.
Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych   na pieszych, rowerzystów i motocyklistów w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

autor: st.post. Katarzyna Pstrągowska / KPP Maków Mazowiecki

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB