Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

3 prawa jazdy zatrzymane podczas weekendu

2020-07-08 19:08:55 (ost. akt: 2020-07-08 19:12:37)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Podziel się:

Policjanci z makowskiej drogówki nieustannie ukrócają zapędy zbyt szybko jadących kierowców. W miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali 3 prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym oraz za kierowanie "na podwójnym gazie".

W piątek funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem osobowym, 48-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o  56 km/h. Mężczyzna za  jazdę z prędkością 106 km/h  został ukarany  400 złotowym mandatem karnym połączonym z 10 punktami karnymi. Uprawnienia do kierowania pojazdami odzyska po upływie trzech miesięcy.
Zobacz także: Wieści z Mazowsza 2020 Wieści z Mazowsza 2020

Tego samego dnia policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu makowskiego, który kierował pojazdem marki Daewoo Lanos. Badanie trzeźwości wskazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie za kierowanie "na podwójnym gazie" grożą teraz poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ponadto musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, oraz wysoką grzywną.
W sobotę został zatrzymany do kontroli drogowej 20-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym  o 55km/h. Mężczyzna za  jazdę z prędkością 105 km/h  został ukarany  400 złotowym mandatem karnym połączonym z 10 punktami karnymi. Uprawnienia do kierowania pojazdami odzyska po upływie trzech miesięcy.

(KPP Maków Mazowiecki)


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB