Czwartek, 5 sierpnia 2021. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych

2020-07-20 18:43:36 (ost. akt: 2020-07-20 18:45:59)

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

17 lipca 2020 roku na terenie powiatu makowskiego przeprowadzono policyjne działania „NURD”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Zobacz także: Wieści z Mazowsza 2020 Wieści z Mazowsza 2020

W piątek  na terenie naszego powiatu przeprowadzone zostały działania pod nazwą „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, mające na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy osób. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów, czy motorowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy nieprawidłowym zachowaniem na drogach powodują zagrożenie dla wymienionej grupy uczestników ruchu drogowego.
Podczas prowadzonych działań mundurowi ujawnili łącznie 12  wykroczeń, które zostały popełnione przez kierujących pojazdami przeciwko bezpieczeństwu pieszym.
Policjanci kolejny raz apelują o trzeźwość kierujących pojazdami jak i rowerzystów. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to  nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie, które może mieć o wiele więcej skutków niż wyrok karny, czy utrata prawa jazdy.
Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.
Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się

(KPP Maków Mazowiecki)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB