Czwartek, 5 sierpnia 2021. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Obchody święta policji w Makowie Mazowieckim

2020-07-28 14:09:56 (ost. akt: 2020-07-28 14:11:14)

Autor zdjęcia: KPP Maków Mazowiecki

Podziel się:

W piątek funkcjonariusze makowskiej policji obchodzili Święto Policji. Z tej okazji odbył się uroczysty apel w Komendzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim poprzedzony uroczystą Mszą Świętą.

Funkcjonariusze i pracownicy makowskiej Policji 24 lipca obchodzili swoje święto. Uroczysty apel poprzedziła Msza Święta koncelebrowana przez Księdza Kapelana Marka Podsiadlika.
Z okazji Święta Policji Komendant Powiatowy Policji w Makowie Maz.  kom. Andrzej Dziadak  wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla policjantów i pracowników makowskiej komendy.
Nominacje na wyższe stopnie otrzymało 24 funkcjonariuszy makowskiej Policji. Awanse w korpusie aspirantów 10 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów  10 funkcjonariuszy, w korpusie szeregowych 4 funkcjonariuszy. Komendant Powiatowy Policji w Makowie Mazowieckim  kom. Andrzej Dziadak  wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla policjantów i pracowników makowskiej komendy.

„Brązową Odznakę Zasłużony Policjant” przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Policji w Makowie Mazowieckim – asp. szt. Marcin Jaworski. Odznaka nadawana jest w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, które przyczyniły się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda oznaczył „ Srebrnym Medalem za długoletnią służbę” funkcjonariusza makowskiej policji. „Medal za Długoletnią Służbę” przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa”. Medal otrzymał Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego kom. Sylwester Wawrzonkowski.
Zobacz także: Wieści z Mazowsza 2020 Wieści z Mazowsza 2020

Odznaczeni policjanci posiadają wysoko wyspecjalizowaną wiedzę zawodową. Cechuje ich profesjonalizm i fachowość. Każdy z nich ma w swoim dorobku szereg sukcesów zawodowych.

Komendant Powiatowy Policji w Makowie Maz. wyróżnił również pracownika cywilnego makowskiej komendy Panią Jolantę Rutkowską w postaci nagrody pieniężnej za zaangażowanie i wysiłek włożony w realizację zadań służbowych.
W dalszej kolejności kom. Andrzej Dziadak odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp.Michała Ledziona z okazji Święta Policji  oraz złożył wszystkim policjantom, policjantkom oraz pracownikom cywilnym życzenia oraz podziękowania za trud i wytrwałość w realizacji codziennych zadań.

Niestety ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku również w Komendzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim uroczystość obchodów Święta Policji miała inną formę niż w minionych latach. W uroczystości wzięli udział tylko policjanci, policjantki i pracownicy Policji.

(KPP Maków Mazowiecki)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB