Czwartek, 5 sierpnia 2021. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Dwie kolizje drogowe - ku przestrodze

2020-08-28 10:42:53 (ost. akt: 2020-08-28 10:49:22)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Podziel się:

Jak pokazują statystyki do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi kiedy jest ładna pogoda, a przed kierowcą prosty odcinek drogi. Wczoraj doszło do dwóch kolizji. Policja apeluje o rozwagę, zwiększenie koncentracji i czujność.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce wczoraj po godzinie 13. w miejscowości Tłucznice. Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że 55-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego, kierujący pojazdem Citroen C5 nie dostawał prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego uderzył w tył prawidłowo stojącego na prawym poboczu drogi pojazdu ciężarowego z naczepą. Obaj kierujący byli trzeźwi.
Do drugiego zdarzenia drogowego doszło  około godz. 19:00  w miejscowości Zalesie na terenie gminy Sypniewo. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że 26-letni mieszkaniec powiatu makowskiego, kierujący pojazdem marki Audi nie dostawał prędkości do panujących warunków na drodze. W wyniku tego stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Jak się okazało mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, badanie wykazało ponad  promil alkoholu w organizmie. 26-latek odpowie teraz przed sądem. Obrażenia jakie odniósł mężczyzna nie zagrażają jego życiu.

KPP Maków Maz.
sierż. Katarzyna Pstrągowska


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB