Czwartek, 7 lipca 2022. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Spotkania z profesjonalistami

2013-03-09 09:45:15 (ost. akt: 2013-03-09 09:48:39)

Podziel się:

Gminna Biblioteka Publiczna w Młynarzach zaprosiła „młodego inspirującego profesjonalistę” na spotkanie z młodzieżą gimnazjalną w ramach projektu „Link do przyszłości.

Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu przyszłości zawodowej uwzględniające rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Spotkanie zorganizowano wspólnie z dyrekcją i nauczycielami w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Młynarzach .
W związku z powyższym 26 lutego br. uczniowie III klasy Gimnazjum mieli możliwość uczestniczenia w niecodziennym wydarzeniu z Panią Martą Niedziałkowską redaktorką techniczną biblioteki internetowej Wolne Lektury. Spotkanie miało formę warsztatów obejmujących:
- wystąpienie zaproszonego gościa – „Młody profesjonalista – mój dzień pracy”,
- ćwiczenia: rozgrzewające „Mógłbym być …”
- i podsumowujące „ Zainspirowało mnie…”,
- Quiz wiedzy o aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy,
- dyskusja,
- ankieta podsumowująca spotkanie przez uczestników.
Młoda Pani Redaktor opowiadała o sobie i o swojej, zaledwie 4-letniej karierze zawodowej. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jaką rolę w Jej pracy odgrywają nowoczesne technologie i znajomość języków obcych. Podkreśliła, żeby młodzi byli otwarci i gotowi na zmiany w swojej przyszłej karierze zawodowej. „ To, co będziecie robili w przyszłości, róbcie z dużym zaangażowaniem i pasją, a na pewno osiągniecie sukces”- mówiła. Radziła także, aby przy wyborze zawodu, kierować się swoimi zdolnościami i umiejętnościami. Chłopcy i dziewczęta zaznajomili się z wieloma pojęciami „ zawodów przyszłości” np. nanotechnolog oraz z innymi zagadnieniami związanymi z pracą m.in. geoarbitraż , bezrobocie itp. Spotkanie przebiegało w przyjemnej atmosferze


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB