środa, 20 października 2021. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Angielski na wakacje

2013-08-03 08:00:06 (ost. akt: 2013-08-02 13:50:41)

Podziel się:

Został jeszcze miesiąc wakacji, wiele osób mijający czas spędza w mieście, chodzi głównie o dzieci i młodzież. Co prawda w Makowie organizowane są pewne zajęcia dla nich, tyle że nie cieszą się one zbytnim zainteresowaniem. Chodząc po ulicach miasta chcieliśmy się dowiedzieć, jak młodzi spędzają swój wolny czas.

Część dzieciaków wyjeżdżała z rodzicami nad morze, część wybierała Mazury. Najchętniej wybieranym celem podróży były nadmorskie miejscowości takie jak np. Władysławowo. Ci którzy nigdzie do tej pory nie wyjechali lub też mają to dopiero w planach przyznają, że organizują sobie czas w mieście. Spacery, zakupy, rower, wyjście ze znajomymi zajmują czas młodym. Dzieciaki korzystają natomiast z placy zabaw. Czas spędzony w mieście niekoniecznie musi być czasem straconym, organizowane są pewne zajęcia dla osób chcących aktywnie spędzić wakacje, tyle że nie maja one większego zainteresowania. Miejski Dom Kultury w Makowie zaplanował pewne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Łatwo jednak dostrzec, że młodzi chętniej sami planują sobie czas.

Czas wolny i nauka – czemu nie ?
Dla wszystkich młodych osób, które swój wakacyjny czas chcą poświęcić nie tylko na odpoczynek ale także na rozwijanie siebie, jak co roku organizowane są w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie - Skłodowskiej zajęcia z języka angielskiego. To już 11 edycja „Wakacji z angielskim”. Trwają one od 1 lipca, a zakończą się 15 sierpnia. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 1,5 godziny. Prowadzone są przez studentów z uniwersytetu w Harvardzie i są bezpłatne. W tym roku bierze w nich udział 60 osób – więcej niż zazwyczaj. Oznacza to, że cieszą się one sporym zainteresowaniem wśród młodzieży, biorąc pod uwagę że wielu młodych już kolejny raz bierze w nich udział. Osoby podzielone są na poszczególne grupy. Oprócz licealistów i gimnazjalistów istnieje również 10 – osobowa grupa uczniów klas szkoły podstawowej. - Dzieciaki chętnie się uczą poprzez zabawę np. quizy i udzielają podczas zajęć – mówi jedna z moich rozmówczyń, była uczennica tego liceum, która pracuje w tej grupie jako wolontariuszka – Anna Bonk. Młode i ambitne osoby uczą się przede wszystkim języka mówionego, poprawnego akcentowania i wymowy. Głównym koordynatorem zajęć jest pani Halina Trela – nauczycielka języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie – Skłodowskiej. Pomocą przy rekrutacji osób z innych szkół zajmują się inni nauczyciele, pani Alicja Michalska i Beata Wójcicka. Ogólnym organizatorem takich zajęć jest pozarządowa organizacja non-profit „World Teach”, założona przez grupę studentów Harvardu w 1986 roku. Przeprowadza ona obecnie letnie kursy języka angielskiego, nie tylko w Polsce ale i w innych państwach. Są one obecne w różnych miastach i dla różnych grup wiekowych. Przeprowadzają je chętni wolontariusze. W naszym mieście kurs prowadzi Ye Dam Lee – Koreanka amerykańskiego pochodzenia. Warto dodać, że młodzież ceni sobie takie rzeczy, podoba im się że coś takiego jest organizowanego w Makowie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB