Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Fotografia - całe moje życie

2013-08-29 13:01:14 (ost. akt: 2013-08-29 12:09:31)

Podziel się:

Większość z nas nie zwraca na co dzień uwagi na to czy w naszym otoczeniu znajduje się osoba o jakimś szczególnym zainteresowaniu. W naszym mieście i jego okolicach znajduję się wiele, zazwyczaj młodych i ambitnych osób, które realizują swoje cele i marzenia. Dodatkowo rozwijają talenty i zdolności. Do takich właśnie należy 18-letnia mieszkanka Krasińca, Paula Mroczkowska.

Młodych ludzi należy, wspierać i dawać im szanse na rozwój. Niektórzy posiadają zdolności o których nie wiemy, bo oni sami ich nie ujawniają. Inaczej stało się z Paulą. Jej pasją jest fotografia. Dziewczyna sama przyznaje, że jej początki związane z fotografią, sięgają czasu kiedy była małym dzieckiem. Wszystkiego była ciekawa, a aparat zawsze jej towarzyszył. Na początku to ona była fotografowana, głównie przez rodziców, co obecnie stanowi dla niej wspaniałą pamiątkę, z czasem jednak role się odwróciły. W gimnazjum zabawa przerodziła się w poważną pasję. Pauli zależy na tym, żeby zatrzymać moment z przeszłości w postaci kilku klatek. Dzięki fotografii może ona wyrazić to co chce, co daje satysfakcję i odpręża. Zapytałam Paulę czy wiąże z fotografią jakąś przyszłość. - Powiem Ci, że osobiście nigdy nie patrzyłam na fotografię jako na coś z czego mogłabym czerpać materialne korzyści, od zawsze to dla mnie tylko i wyłącznie hobby! Ale muszę przyznać, że moja rodzina, bliscy, przyjaciele - wszyscy pchają mnie w tym kierunku. Jakie ja mam zdanie? Fotografia będzie w moim życiu już na zawsze, będę odkrywała nowe możliwości i ciągle się w to zagłębiała. Moja fascynacja rośnie z dnia na dzień. Na sto procent będę coś z tym dalej robiła - nie odpuszczę. - podkreśla Paula i jednocześnie dodaje, że nie ma nic w co równie mocno by się wkręciła. Jej zdaniem nie warto robić mnóstwo różnych rzeczy, a lepiej skupić się na jednej i robić to dobrze. Chciałam się również dowiedzieć czy fotografia to dobry sposób na wyrażanie siebie. - Według mnie fotografia zawsze jest jakimś wyrażaniem siebie i przez zdjęcia możemy innym ukazać, jak my coś widzimy, jak to prezentuje się przez nasz pryzmat. Ja robiąc zdjęcia próbuję jak najbardziej skupiać się na tym, co istotne. Wiadomo, że każdy ma swój punkt widzenia - ale tu chodzi o to, żeby ten nasz własny punkt trafiał do jak największej ilości odbiorców i był odbierany pozytywnie. Zawsze dużo od siebie wymagam i nie doszłam jeszcze do momentu w którym powiedziałabym: "Tak, to zdjęcie wyszło mi na serio świetnie! Jestem fotografem!". Myślę, że dużo jeszcze mi brakuje do bycia kimś w tej dziedzinie. Ale na sukces przecież trzeba sobie zapracować! Ja się cieszę, że nie mam wszystkiego wyłożonego na talerzu, że muszę sama o coś zawalczyć! Potem " zwycięstwo " lepiej smakuje. Chciałbym żeby moje zdjęcia zostały docenione przez osoby, które totalnie się na tym znają i są mistrzami w fotografii! Potrzeba mi takiego kopa w tyłek od nich! Żeby ktoś z wyższej półki powiedział nad czym trzeba jeszcze popracować, co mogę poprawić żeby było lepiej.

Warto wspomnieć o tym, że Paula prowadzi swój blog, gdzie umieszcza zdjęcia i dodaje wpisy. Wszystkich chętnych i ciekawskich zapraszamy na strony : www.plapart.blogspot.com oraz http://plapart.digart.pl/

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. amsd #1184399 | 89.230.*.* 29 sie 2013 15:58

    jakie szczególne, prawie każdy ma swoje hobby i dla niego jest ono szczególne.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz