Sobota, 1 kwietnia 2023. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Nowości i zmiany w Curie

2013-09-08 12:00:00 (ost. akt: 2013-09-06 13:04:11)

Podziel się:

Rok szkolny właśnie się rozpoczął. Powrót do szkoły łączy się często z wieloma zmianami, utworzeniem nowych profili i zmianą ofert edukacyjnych dla młodzieży. Wiele szkół co roku stara się coś zmienić i ulepszyć, by zainteresować młodzież.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie - Skłodowskiej od września istnieje pięć klas pierwszych. Do wychowawców należą: Justyna Cichocka – Bugaj, Agnieszka Samsel – Kilianek, Anna Serafin, Halina Trela oraz Elżbieta Modzelewska. Wśród standardowych profili znajdują się również nowe, które mają zachęcić uczniów do nauki. Ciągłym powodzeniem cieszy się klasa politechniczna, medyczna, językowo – prawnicza czy ekonomiczna. Nowością jest profil ekologiczny, którego przedmioty rozszerzone to biologia i geografia. Warto przypomnieć o klasie wojsko – technicznej i o tym, że powstała ona przy wsparciu Wojskowej Akademii Technicznej. Oprócz zmian w ofercie edukacyjnej, uczniowie z klas maturalnych będą mogli otrzymywać stypendia. Jest to projekt powstały z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Liceum. Będą to dofinansowania w wysokości 2000 tys. zł, którego połowę, wybrany uczeń uzyska w pierwszym semestrze, a pozostałą część w drugim. O tym, kto z klasy zostanie w taki sposób wyróżniony zadecyduje intelekt, zdolności, możliwości, wyniki w nauce, działania poza szkołą oraz sytuacja finansowa ucznia. Dodatkowo oprócz dofinansowań, z inicjatywy Stowarzyszenia powstanie również naukowe koło fizyczne dla chętnych. W podstawie programowej jest mało godzin fizyki, dlatego też takie dodatkowe zajęcia będą bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich uczniów, którzy będą chcieli poszerzać swoje umiejętności z tego przedmiotu lub też uzupełnić pewne braki. - mówi dyrektor liceum i dodaje, że 2 lata temu powstał projekt „Akademia Umysłów Ścisłych”, w ramach którego wybrano 12 osób, które uczestniczyły w wyjazdach na Politechnikę Warszawską. Za aktywny udział szkoła otrzymała tablicę interaktywna i projektor. Na koniec warto dodać, że została wyremontowana sala matematyczna, a budowa nowoczesnej hali sportowej przy liceum potrwa do końca obecnego roku szkolnego lub też do początku następnego.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tomek #1278718 | 79.191.*.* 24 gru 2013 16:15

    "a budowa nowoczesnej hali sportowej przy liceum" To chyba raczej można powiedzieć, że liceum będzie przy hali. Ten obiekt sportowy jest gigantyczny jak na tak niewielką szkołę. Ciekaw jestem skąd wezmą pieniądze na ogrzewanie i bieżące koszty utrzymania. ?? Dla mnie to marnowanie kasy. Ale cóż żyjemy w kraju, w którym nie ma kasy na nic, ale na głupoty zawsze się znajdzie. Popieram sport, ale nie widzę sensu tak olbrzymiego/kosztownego obiektu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. inna #1192721 | 83.24.*.* 8 wrz 2013 14:40

    te stypendium to strasznie duże 2000 tys.?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz