Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Masz na działce słup energetyczny. Możesz żądać pieniędzy

2013-09-12 13:09:49 (ost. akt: 2013-09-12 13:10:09)

Podziel się:

Do sądu wpływa coraz więcej pism procesowych dotyczących bezumownego korzystania z gruntów, w postaci słupów energetycznych. To efekt naszej publikacji o możliwości ubiegania się o zwrot odpowiedniej kwoty pieniężnej.

Właściciele gruntów, którzy jeszcze 50 lat temu byli dumni z wyrastających na ich posesjach słupów energetycznych dzisiaj nie traktują ich już jak symbol postępu, ale jak utrapienie. Lekarstwem miało być wprowadzenie w 2008 r. wyraźnych podstaw prawnych do żądania rekompensat od zakładów energetycznych. W odpowiedzi na wnioski o ustanowienie odpłatnej służebności przesyłu i odszkodowania za bezumowne obciążenie gruntów ich właściciele słyszą jednak, że pieniądze im się nie należą lub proponuje się im symboliczne kwoty. Zasiedzenie służebności przesyłu nie oznacza, że zakłady nabywają własność części gruntu i są zwolnione z płacenia wynagrodzenia za utrudnienia, wyrządzone szkody i spadek wartości nieruchomości. Ten sposób nabycia prawa do obciążenia gruntu ma znaczenie i może ograniczać odszkodowanie za bezumowne korzystanie. W grę wchodzi tu 10-letni okres przedawnienia roszczeń

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marlena81 #1348566 | 178.42.*.* 13 mar 2014 21:39

    Warto walczyc o swoje! A właścicielowi gruntu przysługuje kilka roszczeń w takiej sytuacji: roszczenie o wykup działki z tytulu budowy urządzenia, roszczenie o wynagrodzenie za bezumowne korzystanie z gruntu, rooszczenie odszkodowawcze i inne. Tutaj: http://www.eporady24.pl/gdy_na_twoim_gru ncie_stoja_slupy_roszczenia_zwiazane_z_u rzadzeniami_przesylowymi,artykuly,4,47,6 23.html jest wszystko opisane. Ja sie dopiero niedawno "obudziłam" i zrozumiałam, ze tez mogę walczyc o swoje! Skoro już ten słup stoi, to niech będzie z niego jakiś pożytek, a nie same szkody ;)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz