Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Podawali się za „Trzeźwą młodzież”

2013-09-26 13:15:05 (ost. akt: 2013-09-26 13:16:31)

Podziel się:

Dwaj mieszkańcy Pułtuska, podając się za pracowników fundacji, wyłudzili pieniądze od ekspedientki sklepu w gm. Szelków. Pomysłowi młodzieńcy zostali ustaleni i zatrzymani przez makowskich stróżów prawa.

Sprawa wypłynęła w połowie lipca tego roku, gdy sprzedawczyni zgłosiła się na policję. Jak relacjonowała, do sklepu wszedł młody mężczyzna i kupił piwo. Chwilę później wrócił razem z towarzyszem i poinformował, iż jest pracownikiem fundacji „Trzeźwa młodzież”. - Oświadczył, że kobieta sprzedała mu piwo, nie pytając o wiek, a jest osobą nieletnią – mówi sierż. Monika Winnik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.
Jego kompan straszył ekspedientkę cofnięciem właścicielowi sklepu zezwolenia na sprzedaż alkoholu i wysoką grzywną. Powiedział, że mogą jednak odstąpić od wszczęcia całej procedury, jeżeli dostaną pieniądze. Kobieta oddała im kilkaset złotych.
- Makowscy kryminalni w toku działań operacyjnych ustalili, że oszuści to mieszkańcy Pułtuska w wieku 20 i 24 lat – podaje Monika Winnik. 15 lipca zostali ujęci i trafili do aresztu. Wyszło również na jaw, że to nie pierwszy taki ich numer, już wcześniej naciągali tak sprzedawców na terenie pow. pułtuskiego. Za oszustwo grozi im do 8 lat więzienia.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB