środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Takie okazy rosną w naszych lasach

2013-09-28 12:00:00 (ost. akt: 2013-09-27 15:00:35)

Podziel się:

Ostatnie opady i dość wysoka temperatura powodują, że grzybiarze mają co robić. Podgrzybki, prawdziwki czy koźlaki bywają prawdziwym powodem do dumy dla zapalonych zbieraczy. Do redakcji „Kuriera Makowskiego” wprost z udanego grzybobrania przyszedł Rajmund Orłowski z Makowa Mazowieckiego.

W koszyku pełnym grzybów, znalazł się jeden szczególnie dorodny okaz. Był to Koźlarz Czerwony, jego waga to około 60 dkg, a obwód kapelusza miał aż 50 cm. - Chodziłem po Wąskim Lesie niecałą godzinę, ludzi było naprawdę bardzo dużo, a i tak każdy wracał z pełnym koszem- relacjonuje Rajmund Orłowski.
Powiat makowski jest dość bogaty w leśne zasoby. Jak dowiedzieliśmy się od miejscowych grzybiarzy, większość z nich wybiera Krzyżewo, Wąski Las bądź w okolice Jankowa czy Węgrzynowa. Jest jednak wiele innych miejsc, gdzie jest mnóstwo grzybów.
Jeśli udało Ci się znaleźć niesamowity okaz i chcesz się nim pochwalić podobnie jak pan Rajmund, wyślij nam zdjęcie na adres redakcja@kuriermakowski.pl. W treści maila wpisz również swoje dane. Czekamy na zgłoszenia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB