środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Recytowali utwory Tuwima

2013-10-24 09:34:14 (ost. akt: 2013-10-24 09:35:50)

Podziel się:

„Tuwima targ słów” - właśnie pod takim hasłem odbyło się w poniedziałek w Miejskim Domu Kultury spotkanie dotyczące życia i twórczości Juliana Tuwima, podczas którego zaprezentowali się makowscy licealiści.

Wśród zgromadzonych osób znajdowali się uczniowie klas humanistycznych Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie–Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim. Całość była organizowana przez Elżbietę Modzelewską - nauczycielkę języka polskiego, której pomagały: Jolanta Przerzanowska i Anna Markowska oraz przez Dawida Dąbrowskiego z Miejskiego Domu Kultury. Spotkanie to miało służyć propagowaniu poezji Tuwima. Warto przypomnieć, że właśnie obchodzimy rok poświęcony jego twórczości.
Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia sylwetki poety przez Dawida Dąbrowskiego. Zapoznał on zebranych z jego biografią i najważniejszymi faktami oraz ciekawostkami, wyrecytował również kilka utworów. Następnie zebrani mogli posłuchać Natalii Dąbrowskiej, która recytowała utwór „Ślusarz”. Zaraz po niej z wierszem „Przy okrągłym stole” wystąpiła Malwina Szlaska, a potem wiersz „Archanioł” wyrecytowała Marta Paczkowska.
Tego dnia można było też posłuchać piosenek, do których tekst napisał Julian Tuwim. Dla zgromadzonych uczniów został także przygotowany quiz, którego pytania dotyczyły życia i twórczości poety. Najlepsza okazała się klasa II c.

Sylwia Zasłonka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB