środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Mażoretki jadą na mistrzostwa

2014-04-22 09:32:48 (ost. akt: 2014-04-22 09:38:01)
Mażoretki z grupy „Pasja” Różan – Młynarze

Mażoretki z grupy „Pasja” Różan – Młynarze

Podziel się:

W maju mażoretki z grupy „Pasja” Różan – Młynarze wybierają się na III Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Środkowej” w Poddębicach koło Łodzi.

To już trzeci wyjazd dziewczynek na tą imprezę. W zeszłym roku odnosiły sukcesy, zdobywając czołowe miejsca – w pierwszej trójce w różnych konkurencjach. - Na mistrzostwa przygotowujemy się już od września, tworzone są nowe choreografie, dobierana muzyka i ćwiczymy do kwietnia – opowiada trenerka Żaneta Cwalina-Śliwkowska.
Tegoroczna rywalizacja w Poddębicach odbędzie się 10 maja, jednak zespół (11 dziewczynek z młodszej grupy i 12 ze starszej) oraz opiekunowie (trenerka i 3 mamy) pojadą tam już dzień wcześniej i przenocują. Wypad taki to niebagatelny koszt rzędu 4,5 tys. zł, dlatego mażoretki zwróciły się do Urzędu Gminy w Różanie o dofinansowanie w wysokości tysiąca złotych. - Szukamy też sponsorów, część kosztów pewnie będą musieli pokryć rodzice – mówi Żaneta Cwalina-Śliwkowska.
W najbliższym czasie grupa „Pasja” wystąpi 29 kwietnia w Ostrołęce podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca, później 3 maja w Różanie i 15 czerwca znowu w Ostrołęce. A podczas Dni Makowa obędzie się po raz pierwszy w naszym mieście Ogólnopolski Festiwal Młodych Tancerzy „Agresywnie progresywni” zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Poprzez Taniec „Progres”, które opiekuje się mażoretkami. - Będzie to kosztować tyle samo, co nasz wyjazd na taki festiwal do Opola – uważa trenerka. Na ten cel pozyskano z makowskiego ratusza 6,5 tys. zł, co stanowi niemal dwie trzecie całej potrzebnej sumy.
Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB