Poniedziałek, 20 września 2021. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Mnóstwo małych uśmiechów

2014-06-05 10:10:44 (ost. akt: 2014-06-05 10:19:07)

Podziel się:

Z okazji Dnia Dziecka na najmłodszych mieszkańców Makowa na rynku czekało wiele atrakcji. Była to już kolejna tego typu impreza plenerowa w tym roku – która również okazała się strzałem w dziesiątkę. Radości dzieciaków nie było końca.

Dzieci w dniu swojego święta mogły spędzić czas w „strefie malucha”, gdzie czekały na nich suche baseny, klocki czy „galeria pod chmurką”. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się „wędka szczęścia”, zorganizowana przez Jana Kubaszewskiego, członka makowskiego koła wędkarskiego nr 36 BOLT. Zabawa polegała na wyławianiu plastikowych ryb z basenu.
Następnie podczas pikniku swoimi umiejętnościami wykazała się młodzież realizująca projekt „Laboratorium nauki”. Każdy z uczestników mógł poznać kilka sekretów laboratoryjnych. Odbyła się, również zabawa zorganizowana przez naszą redakcję pt. „Rowerem z Kurierem”, która polegała na pokonaniu przeszkód rowerem w jak najlepszym czasie. Konkurencja odbyła się w II kategoriach wiekowych: przedszkolaki i klasy I-III SP oraz klasy IV-VI SP. Pierwsze miejsce w tej pierwszej zdobył Patryk Michalak, II zaś Bartek Kiełkiewicz, a III Jakub Kubaszewski. W drugiej kategorii największym sprytem wykazał się Jan Michalski, pokonując trasę jako jedyny bez wylania wody z kubka. II miejsce należało do Jakuba Kruszewskiego, zaś III do Konrada Sobolewskiego. Zwycięzcy zostali nagrodzeni akcesoriami rowerowymi ufundowanymi przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Znalazły się również upominki dla każdego z uczestników.
Całości zorganizowanej przez MDK oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Makowskiej imprezy towarzyszyły zmagania karaoke, które były oblegane przez wszystkich maluchów.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB