środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Chodniki w Węgrzynowie, świetlica w Młodzianowie

2014-07-04 08:17:49 (ost. akt: 2014-07-04 08:18:00)
- Chciałbym, aby chodniki w Węgrzynowie powstały już w tym roku - mówi wójt Włodzimierz Załęski

- Chciałbym, aby chodniki w Węgrzynowie powstały już w tym roku - mówi wójt Włodzimierz Załęski

Podziel się:

Gmina Płoniawy-Bramura stara się o dwa dofinansowania. Z inwestycji w swojej miejscowości będą prawdopodobnie cieszyć się mieszkańcy Węgrzynowa i Młodzianowa. W tej pierwszej wsi planowane są nowe chodniki, zaś w drugiej – generalny remont świetlicy wiejskiej.

Niespełna tydzień temu wójt gminy Włodzimierz Załęski złożył wnioski o dofinansowanie powyższych inwestycji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
- Chciałbym, aby chodniki w Węgrzynowie powstały już w tym roku. Mam więc ogromną nadzieję, że uda nam się pozyskać 75-procentowe dofinansowanie na ten cel - zdradził nam wójt. Dowiedzieliśmy się od niego również, że miałyby one zostać „położone” na przy drodze od cmentarza do kościoła i następnie od kościoła do szkoły podstawowej. W ramach inwestycji zaplanowane są również zjazdy przy każdej posesji. Szacowany koszt przedsięwzięcia to 375 tys. zł netto.
W miejscowości Młodzianowo znajduje się zaś stara, drewniana remiza strażacka, która służy mieszkańcom m.in. jako świetlica wiejska. Niedługo, jeśli wspomniane dofinansowanie zostanie przyznane, jej stan znacznie się poprawi. - Remont tej świetlicy trzeba zacząć od zera. Budynek jest drewniany. Zrobimy więc wszystko, aby powstał murowany. Z dobrym zapleczem i ogrzewaniem kominkowym - tłumaczył wójt. Dotacja na ten cel miałaby również opiewać na 75 proc. całości inwestycji, czyli 450 tys. zł brutto.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB