środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Wakacyjnie w GOK-u

2014-08-15 09:00:00 (ost. akt: 2014-08-14 08:51:55)
Malowanie twarzy

Malowanie twarzy

Podziel się:

W okresie od 7 do 18 lipca w płoniawskim GOK-u odbywały się wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Zabawa była przednia, a atrakcji nie brakowało nawet dla najbardziej wymagających uczestników.

Zajęcia zostały zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Gminną Bibliotekę Publiczną i Ośrodek Pomocy Społecznej w Płoniawach–Bramurze, a uczestniczyły w nich dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Grupa uczestników była bardzo liczna - każdego dnia na zajęcia przychodziło od 35 do 55 dzieci.
Spotkaniom przyświecało hasło „Zdrowe i bezpieczne wakacje bez uzależnień”. Dlatego też oprócz beztroskiej rozrywki, w programie nie zabrakło elementów profilaktyki uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych i muzycznych, podczas których m.in. wykonywały zakładki do książek, malowały pocztówkę wakacyjną, śpiewały, tańczyły, uczyły się nowych piosenek. Ponadto brały udział w zajęciach karate, grach ruchowych i sportowych z wykorzystaniem piłek, skakanek, hula–hop, ringo itp. Spotkały się z przedstawicielami różnych zawodów, m.in. z policjantką, dziennikarką, strażakiem, pszczelarką i leśnikiem. Nie zabrakło również konkursów, jak na przykład konkurs na najładniejszą zakładkę do książek czy konkurs na najciekawszą pocztówkę wakacyjną, zabaw integracyjnych, przebierania się, malowania twarzy, robienia baniek mydlanych oraz innych atrakcji, jak chociażby obserwowania słońca za pomocą teleskopu czy wykonania mapki nieba. Ponadto zorganizowano dla uczestników zajęć wakacyjnych wycieczkę autokarową na leśną ścieżkę edukacyjną „Z lasem za pan brat”, mającą swój początek w Krasnosielcu, a kończącą się w Bobinie Wielkim. Natomiast ostatniego dnia wakacyjnych zajęć zorganizowano piknik na pobliskiej „polanie pod dębami”.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB