Poniedziałek, 20 września 2021. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Mistrzowie dobrych manier

2015-04-16 11:19:22 (ost. akt: 2015-04-16 11:26:52)

Podziel się:

Jak co roku w gimnazjum w Karniewie odbył się Konkurs Dobrych Manier. Uczestnicy stanęli w ogniu pytań, by zwyciężyć.

Turniej prowadziła Aneta Kuczyńska z klasy II b, zaś w składzie jury znaleźli się: wicedyrektor – Ewelina Stępkowska, Elżbieta Wierzbicka i Ewa Balińska. Klasę I a w zmaganiach reprezentowały: Magdalena Szymańska i Aneta Szwejk, I b - Klaudia Siekierska i Sebastian Wiśniewski, I c - Natalia Zabielska i Patrycja Gronowska, II a - Dawid Wiśniewski i Paweł Brach, a II b - Kamila Gralewska i Krzysztof Buta.
W pierwszym etapie konkursu uczestnicy odpowiadali na pytania otwarte dotyczące czterech dziedzin: znajomości „Kodeksu dobrego zachowania ucznia Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie”, zasad korzystania z telefonu, zasad zachowania się w autobusie i samochodzie, zasad zachowania się podczas wypoczynku, tradycji obchodzenia świąt wielkanocnych. Następną konkurencją była odpowiedź na pytania po wysłuchaniu
tekstu. Kolejne zadanie polegało zaś na - po wysłuchaniu opisu krótkiej scenki o zachowaniu ucznia w autobusie - wynotowaniu, jakie błędy popełnił chłopiec i wskazaniu, jak powinien się zachować. W związku z tym, że konkurs został zorganizowany w okresie wielkanocnym, czwarta konkurencja dotyczyła znajomości tradycji wielkanocnych. Reprezentacje klas musiały pokazać też wcześniej wykonane koszyki wielkanocne.
Największą liczbę punktów (25) oraz tytuł Mistrza Dobrych Manier zdobyła klasa I c – Patrycja Gronowska i Natalia Zabielska. II miejsce zajęły klasy I a i II b, trzecie zaś klasa I b.

oprac. Marlena Grzeszczak


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB