Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Już po CKP. Starosta: zniknie tylko szyld

2015-05-03 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-29 12:48:14)

Podziel się:

Radni powiatowi na zeszłotygodniowej sesji zdecydowali – Centrum Kształcenia Praktycznego w Makowie zostanie zlikwidowane. - Tak naprawdę zniknie tylko szyld, nic więcej się nie zmieni. A jak dla któregoś nauczyciela nie ma godzin, to i tak by nie było – tłumaczył starosta.

Dotychczas starostwo przeprowadziło wszystkie wymagane w takich sytuacjach procedury. W styczniu jego przedstawiciele spotkali się z radą pedagogiczną i pracownikami niepedagogicznymi CKP i poinformowali ich o zamiarze zamknięcia placówki, przekazując merytoryczne i finansowe uzasadnienie. Następnie w lutym radni powiatowi zaakceptowali uchwałę o zamiarze likwidacji placówki, którą wraz z uzasadnieniem otrzymał mazowiecki kurator oświaty w Warszawie (delegatura w Ostrołęce) i pozytywnie ją zaopiniował. Jako że centrum nie posiada „własnych” uczniów, nie było potrzeby informowania rodziców. Na ostatniej sesji radni postawili ostatni "krzyżyk" - podjęli decyzję o likwidacji CKP 12 głosami. 2 osoby były przeciw, a 2 wstrzymały się od głosu.
Podobnie jak przy poprzedniej dyskusji w tym temacie, swój sprzeciw wyraził radny Bogdan Bagiński. - Oszczędności po likwidacji CKP będą nieznaczne, zaś koszty społeczne poniesiemy ogromne, np. zwiększymy bezrobocie i utracimy placówkę oświatową – mówił na sesji. Dodał także, że bycie radnym to ogromny zaszczyt, ale jest zawiedziony decyzjami, jakie są podejmowane na sesjach. - Najpierw dyskutowaliśmy o połączeniu szpitala makowskiego z pułtuskim, później zlikwidowaliśmy kasy w urzędzie pracy i stażyści musieli założyć sobie konta w banku, aby odbierać swoje wynagrodzenia. A teraz likwidujemy szkołę. Proszę państwa, czym my się zajmujemy? Podnoszenie ręki nie załatwia sprawy – dowodził na sesji Bagiński.
Starosta Zbigniew Deptuła po raz kolejny powtórzył, że cały majątek CKP przejdzie do Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej i nie będzie żadnych strat. - Nie zachowujmy się jakbyśmy sprzedawali tę szkołę, bo tego nie robimy, zniknie zaledwie szyld – podkreślał starosta.
Nie wszyscy nauczyciele mogą liczyć na zatrudnienie w zespole szkół. - Jak dla któregoś nauczyciela nie ma godzin, to i tak by nie było – przekonywał starosta.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB