Sobota, 3 grudnia 2022. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

„Wodne” problemy na osiedlu POM

2015-06-18 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-17 08:44:23)

Podziel się:

Mieszkańcy osiedla POM w Makowie narzekają na niedostateczną informację odnośnie przerw w dostawie wody. I oczekują obniżek opłat za zanieczyszczoną, która po uruchomieniu sieci płynie z kranów.

Przypomnijmy, że w ulicach na tym osiedlu wymieniany jest m.in. wodociąg. Rury azbestocementowe zastąpią wykonane z PCV. W związku z tym od rana do popołudnia mieszkańcy pozbawieni są wody. Wielu z nich twierdzi, że nikt ich nie poinformował o przerwach w dostawie. - Nie miałam pojęcia, że to będzie trwać osiem godzin dziennie i to przez tak długi czas. Gdybym wiedziała, może zaplanowałabym wyjazd do rodziców. Niestety z dnia na dzień nie dostanę urlopu – żaliła się młoda makowianka telefonująca do naszej redakcji. Jak dodała, ogłoszenie w końcu znalazła na słupie. Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych uprzedza w nim mieszkańców os. POM, iż codziennie w godz. od 8 do 16 wody nie będzie. Dodatkowo po odkręceniu może być gorszej jakości.
Prezes MPUK-u Jacek Żebrowski problem zna, gdyż do niego też go już zgłaszano, ale zapewnia, że ogłoszenia były. - Mój pracownik osobiście rozwieszał dużo ogłoszeń w wielu miejscach, na słupach i bramach – mówi. Podejrzewa, że ludzie wiedzieli o utrudnieniach, które zresztą są wynikiem wniosku mieszkańców o ten remont, ale „zawsze znajdą się maruderzy”. Jego zdaniem niedogodności związane z dostarczaniem wody mogą potrwać jeszcze ok. 2 tygodni.
Kolejny problem poruszony przez czytelniczkę „Kuriera” to brudna woda, która leci z kranów po włączeniu magistrali. - Czy możemy wystąpić o jakieś zniżki w rachunkach z tego powodu? - pytała. Prezes Żebrowski podkreśla, że to normalne zjawisko w przypadkach, gdy woda jest zakręcana i odkręcana. Jak informuje, mieszkańcy mogą złożyć wniosek o obniżkę stawek. Możliwy jest upust do 10 proc. obecnych cen za ten okres, kiedy wystąpiły problemy. - Jak się zwrócą do nas, to na pewno podejdziemy pozytywnie – zapewnia.


Elżbieta Ludwikowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #1757685 | 83.28.*.* 18 cze 2015 21:47

    Ten remont jest potrzebny, miło nam że jest i przetrwamy te niedogodności. A ogłoszenia są na każdej uliczce. Maruda zawsze się jakaś znajdzie. Chyba chcąc wymienić rury muszą tą wodę zakręcić, nie da się tego inaczej przeprowadzić.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz