Sobota, 3 grudnia 2022. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Problemy z wodą. Przez upał

2015-07-11 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-09 14:35:15)

Podziel się:

W zeszłym tygodniu Maków miał problem z wodą – mieszkańcy zużywali jej więcej niż produkowała stacja uzdatniania, stąd przerwy w dostawie.

Upalne dni, gdy słupki rtęci przekraczały 35 stopni Celsjusza, spowodowały ogromne zużycie życiodajnego płynu. Więcej potrzebowali jej ludzie, zwierzęta i rośliny. W naszym mieście doszło do tego, że wody zabrakło. W związku z tym Miejskie Przedsiębiorstwo wystosowało komunikat, w którym poprosiło mieszkańców o niepodlewanie ogrodów, terenów zielonych i skwerów oraz nie zraszanie i niemycie placów wodą pitną z sieci miejskiej do czasu wystąpienia znacznych opadów deszczu. „Oszczędne gospodarowanie wodą uzdatnioną do spożycia ma na celu ograniczenie spadku ciśnienia wody w sieci miejskiej oraz wyeliminowanie ewentualnych przerw w dostawach wody do sieci” - czytamy w informacji.
Jak podkreśla prezes MPUK-u Jacek Żebrowski, Maków nie jest wyjątkiem, podobne problemy mają inne miasta, taką prośbę wystosował na przykład Ciechanów. Inaczej jest na terenach wiejskich, gdzie do podlewania ogródka czy pojenia zwierząt wykorzystuje się wodę z własnych studni.
- Przez ostatnie dni mieliśmy ogromne zużycie i brak możliwości wyprodukowania wody bez ograniczeń. Możemy wyprodukować 2800 do 3000 metrów sześciennych wody, a w upalne dni zużycie wyniosło 3500 metrów – wyjaśniał przedwczoraj szef MPUK-u. Jak dodawał, poszły wszystkie zapasy ze zbiorników, przedsiębiorstwo nie nadążało produkować wody, dlatego powstała potrzeba ograniczenia dostaw. - To były takie dwa, trzy dni, od wczoraj zużycie spadło i na razie nie ma problemu – mówił.


Elżbieta Ludwikowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB