Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Maciej Twardowski na Mistrzostwach Europy w Karate

2016-05-20 11:21:33 (ost. akt: 2016-05-20 11:21:19)

Podziel się:

10-15 maja Polska reprezentacja wyjechała na Mistrzostwa Europy w karate do Tbilisi w Gruzji. Podopieczni sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca: Natalia Nalewajk i Maciej Twardowski (MKKK SHINKYOKUSHIN) reprezentowali Polskę w kategorii juniorów.

Powołanie do reprezentacji uzyskali na styczniowym turnieju kwalifikacyjnym we Wrocławiu. W kategorii junior – 55kg Natalia wywalczyła III miejsce o wejście do finału uległa nieznacznie reprezentantce Litwy. Natomiast Maciek (uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Makowie Mazowieckim) na co dzień trenujący w MKKK SHINKYOKUSHIN, w kategorii junior – 80kg przegrał pojedynek o wejście do ósemki z reprezentantem Rumunii.
- Maciek na Mistrzostwa Europy pojechał z kontuzją żebra po wcześniejszym zgrupowaniu kadry, ale zaprezentował dobry poziom wyszkolenia i już szykuje się do następnych zawodów. Sam start w takiej imprezie to wielki zaszczyt, poza tym możliwość zwiedzenia Tbilisi – to na pewno duże przeżycie dla ucznia II klasy. Koszt wyprawy pokrył klub i sponsorzy wyjazdu – poinformował nas sensei Marian Zając.
Jeszcze przed wakacjami makowscy karatecy startują w turnieju w Ostrołęce, Warsaw Cup w Warszawie, Eliminacjach do Mistrzostw Europy w Ełku (młodszych roczników) i Mazowieckiej Lidze Karate w Różanie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB