Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Aktywny wypoczynek

2017-02-14 09:42:00 (ost. akt: 2017-02-14 09:40:13)

Podziel się:

W poniedziałek 13 lutego dzieci z województwa mazowieckiego rozpoczęły dwutygodniowe ferie. Podczas ich trwania wiele instytucji kulturalnych w powiecie makowskim oferuje dzieciom i rodzicom możliwość aktywnego spędzenia tego czasu.

Miejski Dom Kultury w Makowie Mazowieckim proponuje rodzinom m. in. ciekawe seanse filmowe takie jak: „Lego Batman: Film” i „Balerina” (repertuar dostępny na stronie MDK). Dla dzieci i rodziców, którzy lubią nowinki techniczne, przygotowano interesujące zajęcia z robotyki(14,16 i 21 lutego, zajęcia są płatne). Poza tym dla najmłodszych wystąpi iluzjonista, odbędzie się spektakl teatralny „Dwie Dorotki”, chętni mogą skorzystać z wyjazdu na lodowisko, a zwieńczeniem ferii z Miejskim Domem Kultury będzie bal karnawałowy dla dzieci.

Lokalne atrakcje

W Krasnosielcu tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci i młodzieży program na 6 dni. Wśród atrakcji są m. in.: zajęcia strzeleckie (16+), gry i zabawy z animatorami, czy nauka języka migowego. Chętni będą mogli uczestniczyć w zajęciach tanecznych i turnieju warcabowym.
Ciekawie będzie również w Gminnym Ośrodku Kultury w Karniewie. Tamtejsze dzieci mogą uczestniczyć w wyjeździe na basen, w zajęciach z musztry, połączonych z konkursem strzeleckim i grą terenową (14+), wieczorze horrorów, a na zakończenie organizatorzy planują (jeśli pogoda dopisze) kulig i ognisko. Dla fanów karnawałowej zabawy również znajdzie się nie lada gratka - potańcówka na ludowo!

Atrakcje dla konsolowców

W Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Różanie oprócz ciekawych zajęć ze strzelectwa, plastyki, turnieju szachowego, wyjazdu do Gospodarstwa Agroturystycznego na młodych wielbicieli gier czeka X-Box. Różan odwiedzi także iluzjonista. Na zakończenie ferii GOUK zaplanował bal karnawałowy.
Także w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Starym Szelkowie młodzi ludzie będą mieli okazję pograć na konsoli X-Box. Poza tym będzie można obejrzeć spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu „Art-Re”, tak jak w Karniewie zorganizowane będą zajęcia z musztry, konkurs strzelecki i zajęcia terenowe. Dla fanów aktywnego wypoczynku ciekawym punktem ferii w GCKCiS będzie na pewno szkoła pilotażu.

Spotkania z policjantami

Ferie to okazja do świetnej zabawy, ale warto również zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Pod hasłem „Jak bezpiecznie spędzić ferie?" odbyły się spotkania policjantów makowskiej policji z dziećmi i młodzieżą w szkołach na terenie całego powiatu makowskiego. W trakcie spotkania dzieci miały okazję przypomnienia zasad bezpieczeństwa obowiązujących w trakcie zimowego wypoczynku. Dowiedziały się między innymi jak bezpiecznie spędzać wolny czas, jak zachowywać się w kontakcie z nieznajomymi, jak unikać zagrożeń w Internecie, a także jak być asertywnym w przypadku zaproponowania zażycia narkotyków, dopalaczy, alkoholu czy papierosów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB