Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Więcej drzew jest sadzonych niż wycinanych?

2017-02-23 10:57:34 (ost. akt: 2017-02-23 10:57:33)

Podziel się:

Osoby fizyczne mogą usunąć ze swojej nieruchomości każde drzewo, bez względu na jego obwód, pod warunkiem, że usuwają je na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Natomiast wycinka drzew pod działalność gospodarczą nadal wymaga stosownego zezwolenia.

- Celem znowelizowanej ustawy o ochronie przyrody jest przeniesienie kompetencji do regulowania spraw związanych z usuwaniem drzew i krzewów na poziom lokalny. To gminy najlepiej wiedzą, w jaki sposób dbać o zieleń na swoim terenie – powiedział wiceminister środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski. Ustawa umożliwia mieszkańcom wycinkę drzew na prywatnej posesji bez zezwolenia wójta, burmistrza, czy prezydenta miasta. Ministerstwo Ochrony Środowiska uważa obawy o masowe usuwanie drzew za nieuzasadnione, ponieważ do tej pory uzyskiwano pozwolenia i wycinano drzewa (90-95% decyzji pozytywnych).
- Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów, a lesistość w naszym kraju ciągle się zwiększa – dodał wiceminister środowiska Andrzej Szweda-Lewandowski.
Przepisy dotyczące ochrony zabytków nie zostały uchylone przez znowelizowaną ustawę o ochronie przyrody.

KK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB