Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Odblaski ratują życie

2017-03-22 11:20:07 (ost. akt: 2017-03-22 11:17:17)

Podziel się:

W środę w Publicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Karniewie zainaugurowano kampanię „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Organizatorem był samorząd Mazowsza. W działania włączyła się makowska policja i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce.

W środę 15 marca w Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Karniewie odbyło się spotkanie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!”, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.Organizatorzy zadbali o to, żeby dzieci uczyły się przez zabawę. Wszyscy wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo.

Zajęcia praktyczne


Pracownicy WORD w Ostrołęce przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym.W kolejnym panelu policjanci wyświetlili i omówili zagadnienia poruszone w filmie „Tak, chcę być bezpieczny”. W ostatnim uczniowie dowiedzieli się jak udzielać pierwszej pomocy, a praktycznych lekcji udzielał strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej – koordynator medyczny Krzysztof Woźniakowski.
Uczestnicy imprezy otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe. Radny sejmiku mazowieckiego Mirosław Augustyniak przeprowadził konkurs, w którym nagrodą był rower.Zwyciężczyni wraz z organizatorami

Dzieci wysłuchały, jak ważne jest noszenie odblasków

Odbyło się także szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB