środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Kierował porsche pomimo cofniętych uprawnień

2017-04-07 11:15:37 (ost. akt: 2017-04-07 11:10:38)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących na terenie powiatu makowskiego, skonfiskowali jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym i zatrzymali kierującego porsche, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 14km/h. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Cyklicznie prowadzone są działania makowskiej „drogówki”, których celem jest zminimalizowanie zdarzeń drogowych na terenie całego powiatu makowskiego.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. 28 marca w m. Rzewnie 53–letni mężczyzna kierował samochodem marki renault będąc po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,4 promila alkoholu w organizmie. 1 kwietnia w Karniewie na ul. Ciechanowskiej 43–letni kierujący oplem miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Obydwaj kierujący stracili prawa jazdy.

Na szczęście żaden z nietrzeźwych kierujących nie doprowadził do tragedii na drodze. Za kierowanie samochodem po alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

Policjanci z makowskiego wydziały ruchu drogowego 1 kwietnia zatrzymali również jedno prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Stracił je 35-letni kierujący. 30 marca policjanci makowskiej drogówki zatrzymali także kierującego porsche, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 14km/h. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, że za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy.

KPP Maków Maz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB