Czwartek, 5 sierpnia 2021. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Drogi w kiepskiej kondycji po zimie. Mieszkańcy proszą o pomoc

2018-04-06 09:46:32 (ost. akt: 2018-04-06 10:03:12)

Podziel się:

Opłakany stan dróg w gminie Karniewo, to jeden z ważniejszych tematów marcowej sesji rady gminy. Na dziury i wyrwy narzekali nie tylko radni, ale również licznie zgromadzeni sołtysi.

Kilkoro mieszkańców gminy przyszło na sesję specjalnie po to, by prosić o remont.
-Drogi są w fatalnym stanie. Niedawno były remontowane, a po zimie znów się posypały. Nie ma w okręgu drogi, która by nie była do naprawy. Proszę o ich załatanie - mówiła Ewa Jaroszewska, radna w Karniewie.
Kilku innych radnych pytało wprost Michała Jasińskiego, wójta kiedy nastąpią remonty dróg. Włodarz nie podał konkretnego terminu. Przyznał, że drogi uległy znacznemu zniszczeniu i wystąpił z prośbą do rolników by poczekali z używaniem ciężkich maszyn do czasu opadu wód gruntowych.
-Widzę problem. Grunt pracuje, mamy to nieszczęście, że ziemie w gminie są ciężkie, iły i niszczą infrastrukturę - stwierdził wójt. Dodał, że większość dróg jest utrwalonych powierzchniowo i powinny utrzymać się 5-7 lat. Poinformował też, że te, które były budowane niedawno objęte są gwarancją i zostaną naprawione przez wykonawcę. -Największe wyrwy staramy się naprawiać we własnym zakresie, na bieżąco, nawet w zimę. Drogi łata się tylko, gdy grunt się ustabilizuje i odejdą wody gruntowe. Inaczej nie ma sensu - tłumaczył włodarz Karniewa.
W zeszłym roku wykonano 11 km dróg asfaltowych na terenie gminy. Wójt oświadczył, że samorząd będzie odchodził od utrwalenia powierzchniowego na rzecz asfaltu.
d.z.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB