Wtorek, 25 stycznia 2022. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Przygotowania do wielkiego festynu. Będzie show!

2018-04-06 10:37:29 (ost. akt: 2018-04-06 10:47:40)

Autor zdjęcia: Dorota Zberowska

Podziel się:

Małymi krokami gmina Młynarze przygotowuje się na tegoroczny festyn. Uroczystość zaplanowana jest na 24 czerwca. Będzie, to nie lada wydarzenie dla mieszkańców.

Samorząd z wielką pompą chce uczcić 100-lecie niepodległości Polski. Aby uświetnić wydarzenie postawiono na lokalny patriotyzm.
-Aby upamiętnić bitwę pod Młynarzami zorganizujemy rekonstrukcję wydarzeń z 1831 roku. Będą armaty, umundurowani ułani, a nawet osoby mówiące po rosyjsku - mówi Wacław Suski, wójt. Włodarz zastanawia się tylko czy w przedsięwzięcie angażować konie. Bowiem na terenie gminy nie ma terenu z odpowiednim podłożem. Koło Gospodyń Wiejskich przygotuje regionalne potrawy z ekologicznych składników pochodzących z lokalnych gospodarstw. W Młynarzach stanie profesjonalna scena, na której odbędą się przedstawienia. Imprezę poprowadzi konferansjer, wystąpi Kabaret Rozumisz?, będą też atrakcje dla dzieci i upominki. W tradycyjny sposób uczczona też zostanie Noc Świętojańska.
-Festyn rozpocznie się o godzinie 13., zakończenie przewidujemy na 23., ale zapewne się przedłuży - tłumaczy wójt.
Na organizację przedsięwzięcia gmina pozyskała 53 tys. złotych z Lokalnej Grupy Działania Zielony Szlak Niziny Mazowieckiej. Przewidywany koszt całkowity wyniesie około 59 tys. zł.
d.z.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB