Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Kamil został „Młodym Bohaterem”

2018-08-01 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-01 13:15:27)

Podziel się:

Maków Mazowiecki\\\ Podczas tegorocznych, centralnych obchodów Święta Policji odznaczono medalem „Młody Bohater” 14 – letniego Kamila z powiatu makowskiego, który podczas pożaru obudził oraz wyprowadził swojego wujka z palącego się budynku.

W dniu 20 lipca14 – letni Kamil Szymaniak z Drozdowa, gmina Rzewnie został odznaczony medalem „Młody Bohater”, który wręczył mu Andrzej Duda, Prezydent RP wraz z Joachimem Brudzińskim, szefem MSWiA. Chłopiec w dniu 9 lutego 2018 roku podczas pożaru wykazał się bohaterskim czynem budząc, a następnie wyprowadzając z palącego się budynku swojego wujka. Wrócił do domu i powiadomił o pożarze swojego starszego brata, a także wezwał straż pożarną.
Niektórzy młodzi bohaterowie wykazali się odwagą w sytuacjach niezwykle trudnych. Czternastoletni Kamil zauważył pożar w domu wujka. Chłopak wszedł do zadymionego budynku, obudził śpiącego mężczyznę i wyprowadził go na zewnątrz – wspominają pracownicy MSWiA.
Akcja nagradzania najmłodszych bohaterów rozpoczęła się w 2016 roku i została zapoczątkowana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Inicjatywa ta promuje godne naśladowania postawy wśród dzieci i młodzieży. Medale „Młody Bohater” otrzymują młodzi ludzie, którzy przyczynili się do ocalenia zdrowia i życia innych osób lub wykazali się innym bohaterskim czynem – dodają.
Każde nagrodzone dziecko otrzymało nagrody, numerowany medal oraz zostali wpisani do rejestru młodych bohaterów, który znajduje się na stronie internetowej MSWiA.

w.b.
Fot. MSWiA

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB