Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Uważajcie, w co grają wasze pociechy. Ta gra "wyniszcza" dzieci

2018-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-26 14:04:56)

Autor zdjęcia: youtube.pl

Podziel się:

Na rynku gier pojawiła się jakiś czas temu nowa aplikacja na telefon komórkowy. Gra poprzez makabryczną postać laleczki „Momo” namawia dzieci do samookaleczenia.

Nowym cyber zagrożeniem w przestrzeni wirtualnej jest aplikacja o nazwie „Momo Chellenge”. Jest to kolejna odmiana bardzo niebezpiecznej dla młodego pokolenia gry w stylu „Niebieski wieloryb”. „Momo” przypomina demoniczną, makabryczną lalkę. Jej postać jest rozpowszechniania za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz komunikatorów w telefonach komórkowych. Zadaniem gry jest zachęcenie gracza do zapisania postaci „Momo”do swoich kontaktów. Niestety, dodanie „Momo” do swoich kontaktów daje pozwolenie dla aplikacji do zainfekowania telefonu lub innego urządzenia wirusem wydobywającym jego prywatne dane. W ten sposób rozpoczyna się proces nękania użytkownika. „Momo” wysyła w postaci wiadomości różne zdjęcia i filmy o charakterze psychodelicznym, zawierającym nieodpowiednie treści dla dzieci, a także groźby i polecenia. W Indii i Brazylii odnotowano już pierwsze samobójstwa wśród dzieci. Próby wycofania się z kłopotliwej znajomości mogą spowodować napływanie różnych wiadomości, które mają na celu szantaż i zastraszenie. Postać laleczki „Momo” grozi użytkownikom, czyli swoim ofiarom, że na przykład upubliczni ich dane lub też dane najbliższych osób oraz wyrządzi krzywdę członkom rodziny danego gracza. Uwaga, postać „Momo” zachęca do samobójstw i samookaleczenia! Groźby te są „wzbogacane” przerażającymi lub krwawymi obrazami.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. temat #2772320 | 37.248.*.* 5 sie 2019 08:31

    Nie tylko takie gry są dziś zagrożeniem. Wystarczy wejść na YouTube i zobaczyć jaka tematyka filmów jest dziś promowana przez GOOGLE na ich głównej stronie swego popularnego i ogólnodostępnego serwisu wideo. Jak widać, nawet współczesna inwigilacja internetu nie załatwia sprawy. Deprawacja jest dziś w modzie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz